zpět

DH Šarovec – „Slávek 90“

11. listopad 2021 v 18:00
Dům kultury Hodonín

Koncert bude exkluzivně z Kulturního domu přenášet Český rozhlas Brno. Večerem provedou známí moderátoři Českého rozhlasu Karel Hegner a Jiří Kokmotos.

Zažijte nevšední kulturní zážitek s pěknou muzikou, nahlédněte pod pokličku živých přenosů a využijte možnost setkání s oblíbenou moderátorskou dvojicí. 

Letos uběhlo 90 let od narození významného hudebního skladatele, pana Blahoslava Smišovského. Mezi gratulanty se řadí i dechová hudba Šarovec, která by odkazu pana Smišovského ráda věnovala zbrusu nový výroční koncert pod názvem „SLÁVEK 90“. Město Hodonín je s tímto výjimečným skladatelem neodmyslitelně spjato, proto není s podivem, že tento výjimečný koncert odehrají právě v hodonínském kulturním domě.

Program je koncipován jako exkurze do autorovy tvorby v oblasti dechové hudby. V rámci koncertu zazní jeho populární, ale i méně známé skladby. 

Jedná se o moderovaný vzpomínkový večer, který připomene tvorbu a osobnost pana Smišovského nejen hudbou, ale i slovem a audio vzpomínkami. Ke spolupráci jsme přizvali významné osobnosti z regionu a spolupracovníky s osobou skladatele spjaté. Na pódiu přivítáme jeho dceru Věrku s manželem, kteří působili jako zpěváci brněnské DH Frajárka.

 

Koupit vstupenku