zpět

DH Šohajka - ZRUŠENO BEZ NÁHRADNÍHO TERMÍNU

9. prosinec 2021 v 18:00
Dům kultury Hodonín

Koncert je zrušený bez náhradního termínu. 

Peníze za zakoupené vstupenky online se vrací automaticky na účet. Vstupenky zakoupené osobně můžete vrátit na místě, kde jste se zakoupili. 

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za trpělivost.

Dům kultury Hodonín

----------------------------------------------------------------------------------

Přijďte si užít speciální vánoční program do Kulturního domu v Hodoníně. O zábavu se postará skvělá dechová muzika Šohajka z Dolních Bojanovic. 

O Šohajce:

Moravské Slovácko patří beze sporu k nejvýznamnějším folklorním oblastem naší vlasti. Z bohatého folkloru zde čerpá mnoho dechových hudeb. Přes lidovou píseň se pak dostávají i k jiným hudebním pramenům. Mezi nejúspěšnější patří podlužácká kapela ŠOHAJKA z Dolních Bojanovic u Hodonína, která vnikla z podnětu Vojtěcha Ducháčka, absolventa brněnské konzervatoře v roce 1982. Ten Šohajku vede jako kapelník od samého začátku, až doposud. U zrodu stál také učitel hudby Mgr. Karel Bohun a podporu kapela získala také u vedení obce. Jméno pro Šohajku vymyslel bojanovský lidový spisovatel a básník Fanyn Krša. Za poměrně krátkou dobu své existence si hudba získala značnou popularitu u příznivců tohoto žánru. Přispěla k tomu mnohá úspěšná vystoupení na festivalech a přehlídkách jako např. Kmochův Kolín, festival dech. hudeb v Ratíškovicích, Hluku, národopisné slavnosti ve Strážnici, Tvrdonicích a jinde. Šohajka se zúčastnila také řady zahraničních vystoupení v Rakousku, Německu, Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Španělsku, Francii, Dánsku, Švýcarsku, Itálii, Švédsku, Belgii a Holandsku, kam zajíždí snad nejraději.

https://www.sohajka.cz/

 

Vstupné: 200 Kč / 100 Kč ZTP + ZTP/P

Občerstvení zajištěno, těšíme se na vás!