Dům kultury Hodonín

Novoroční koncert se slavnostním přípitkem starosty

Datum konání:5. 1. 2018
Začátek akce:19.00
Místo:Sál Evropa Hodonín
Kategorie:Koncerty
Rezervovat

Všechny vás srdečně zveme na Novoroční koncert s přípitkem starosty. Tentokrát jsme pro vás vybrali pražské klavírní kvarteto Ensemble Martinů.

Ensemble Martinů je pražské klavírní kvarteto ve složení klavír-flétna-housle-violoncello. Svým projevem a zvukovostí je jedním s nejvýraznějších souborových uskupení v České republice. Ensemble nahrál  10 CD a DVD pro renomované vydavatele, desítky snímků pro Český rozhlas, Českou televizi, hudbu k filmu. Do současnosti uskutečnil přes 1000 vystoupení.  Věhlas si získal svými literárně hudebními projekty s legendami českého herectví  jako byli Boris Rosner, Věra Galatíková, Radovan Lukavský  či  Ladislav Lakomý. 

Ensemble Martinů vystoupil v tuzemsku na většině zásadních pódiích či mezinárodních hudebních festivalech, ať to jsou Pražské jaro, Televizní festival Zlatá Praha,  Moravský podzim,  Smetanova Litomyšl,  Dvořákův festival,  Janáčkův Máj,  Martinů Fest,  České doteky hudby,  Česká filharmonie - Český spolek pro komorní hudbu, Pražské premiéry, Symfonický orchestr hl.m.Prahy FOK. V zahraniční koncertuje nejvíce v zemích EU : Francie, Německo, Španělsko, Švédsko, Dánsko, také Itálie, Polsko, Rakousko, Nizozemí, Maďarsko, Řecko, Estonsko, Rumunsko, Bulharsko či Estonsko, mimo EU ve Švýcarsku, Ukrajině, Brazílii  Jako první český komorní soubor vystoupil v říjnu 2005 v Číně v Zakázaném městě na Beijing International festivalu, vystoupil na Tavaczzi Festivál - Budapešť, Sala Cecília Mayereles - Rio de Janeiro, Koncerthuset - Stockholm, International Judiska - Norrköping, RiksConcert Academy - Stockholm, Semana Santa 2004 Conde Duque - Madrid, nejstarší světový festival komorní hudby v Plovdivu – Bulharsko či na International festival de Santorini.

Začátek dnes již legendárního příběhu souboru je zasazen do doby, kdy se rozhodla vdova po skladateli Bohuslavu Martinů – Charlotte, navštívit české země a převézt ostatky skladatele zpět domů, do rodné Poličky. Tehdy soubor v roce 1978 založili bratři Jan a Josef Riedlbauchové spolu s Janem Pěruškou, Františkem Kůdou a Janem Pípalem.  Během totalitního režimu byl Ensemble zastupován monopolní agenturou Pragokoncert  a po nastalých problémech se musel na krátkou dobu odmlčet.  V roce 1993 jeho dnešní vedoucí Miroslav Matějka, na původní složení  a ideu souboru navázal.  

Vstupné 150 Kč předprodej, 200 Kč na místě

Předprodej vstupenek od 5. 11. 2017 pokladna Domu kultury Horní Valy, Kino Svět Hodonín, Regionální centrum Hodonín, Info centrum města Hodonín, nebo online na www.dkhodonin.eu.

Novoroční koncert se slavnostním přípitkem starosty

Partneři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace