Dům kultury Hodonín

Martina Kociánová a České komorní trio

Datum konání:6. 12. 2018
Začátek akce:19.00
Místo:Dům kultury Hodonín
Kategorie:Koncerty
Rezervovat

Martina Kociánová je česká rozhlasová a televizní moderátorka a koncertní pěvkyně-sopranistka.  S Českým komorním triem spolupracuje Martina Kociánová již řadu let. Zpívá za doprovodu Českého komorního tria skladby a operní árie z období baroka i klasicismu, nyní připravují nový pořad ve kterém zazní díla českých autorů a operní árie slavných skladatelů z období romantismu. Martina Kociánová pořad poutavě doprovází mluveným slovem.

 

Vstupné 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě 

slevy ZTP 50%, senioři nad 65 let 30% 

Předprodej vstupenek pokladna Domu kultury Hodonín, Kino Svět Hodonín, Infocentrum města Hodonín nebo online prostřednictvím tlačítka rezervovat. 

 

 

Martina Kociánová 

Moderátorka mezzosopranistka
Původně si mezzosopranistka a moderátorka vybrala profesi historičky. Historii a muzeologii studovala na Slezské univerzitě v Opavě. Současně vystudovala i ostravskou Lidovou konzervatoř.

Souběžně se svojí hlavní profesí moderátorky hostuje v divadlech v Česku,koncertuje doma i v zahraničí a spolupracuje s mnoha hudebními tělesy.Do divadla vstoupila prostřednictvím muzikálu.Tři roky zpívala jednu ze sólových rolí v úspěšném muzikálu Krysař.Po té se zaměřila především na klasickou hudbu.Zúčastnila se mezinárodních pěveckých soutěží.

Hostovala ve Státní opeře Praha, v Hudebním divadle v Karlíně, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v Městském divadle Karlovy Vary a pravidelně hostuje v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.
Ve svém repertoáru má mezzosopránové i některé sopránové role,řadu písňových cyklů a oratorních skladeb.
Koncertuje nejen na domácích scénách,ale také v Německu,Rakousku,Japonsku či na Kypru.Ve své koncertní činnosti se věnuje i dětem.Koncertní program „Vážná“ hudba nemusí být vážná“ se snaží mladým lidem přiblížit klasickou hudbu a osobnost W.A.Mozarta.
Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

S Českým komorním triem spolupracuje Martina Kociánová již řadu let. Zpívá za doprovodu Českého komorního tria skladby a operní árie z období baroka i klasicismu, nyní připravují nový pořad ve kterém zazní díla českých autorů a operní árie slavných skladatelů z období romantismu. Martina Kociánová pořad poutavě doprovází mluveným slovem.

 

České komorní trio

Komorní soubor složený z vynikajících sólistů působí od roku 2008.S úspěchem absolvoval řadu koncertů a spolupracuje s významnými osobnostmi např.s Martinou Kociánovou,Marií Retkovou a dalšími.Jako jeden z mála souborů nabízí celovečerní programy v nichž se spojuje hudba mluveným slovem.

 

Daniel Havel – flétna

Je absolventem AMU v Praze ve třídě doc. Radomíra Pivody. V průběhu vysokoškolského studia se zúčastnil mistrovských kurzů Petera Lukase Grafa ve švýcarském Schaffhausenu, dále u Felixe Renggliho, Anderse Ljungar-Chapelona a Phillipa Bernolda.  Od roku 2008 intenzivně spolupracuje s ansámblem pro soudobou hudbu "Ostravská banda", jehož členové jsou mladí instrumentalisté z Evropy a USA, specializující se na její interpretaci. Společně s nimi vystoupil např. v Carnegie Hall či Lincolnově centru v New Yorku, Akademii umění v Berlíně, Hudebním centru Vredenburg v Utrechtu a na festivalu Pražské jaro,kde v r. 2008 uvedl jako sólista skladbu Petra Kotíka Solos and Incidental Harmonies.Pro Český rozhlas natočil skladby Jacquese Iberta a českého skladatele Otomara Máchy.Spolupracoval mj. s Moravským komorním orchestrem, s Českými komorními sólisty a Moravskou filharmonií.Od roku 2007 je členem orchestru Národního divadla v Praze. Od roku 2012 též alternoval jako první flétnista České filharmonie .


Pavel Hrda – housle

Po studiích na konzervatoři v Ostravě završil své hudební vzdělání na HAMU v Praze ve třídě doc. J. Pazdery (1995). Po ukončení studia působil v orchestrech- Česká filharmonie, Virtuosi di Praga, Solisti di Praga. S úspěchem vystupoval na koncertních pódiích v České republice i zahraničí.V současné době se věnuje pedagogické činnosti a vystupuje sólově a v komorních souborech.
Je laureátem mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec – 2.cena a získal 1.cenu na Soutěži konzervatoří

Eva Šašinková – kontrabas

V roce 1997 ukončila absolutoriem studium na HAMU v Praze ve třídě doc.J. Hudce. Věnuje se sólové a komorní činnosti.Specializuje se mj. na hru na klasický violon 18.st.,čímž se řadí mezi několik málo violonistů na světě.
Mezi její největší úspěchy v sólových soutěžích patří 1.cena Mezinárodní kontrabasové soutěže v Debrecenu (Maďarsko), 4.cena na I.celosvětovém festivalu kontrabasistů v Mittenwaldu (Německo),3.cena na II. celosvětovém festivalu kontrabasistů v Avignonu (Francie).Je absolutní vítězkou Mezinárodní kontrabasové soutěže (ČR) a laureátkou mezinárodní kontrabasové soutěže G.Bottesiniho v Parmě(Itálie). Obdržela Zlatý diplom v soutěži „Motorola-hudba Evropy a je držitelka ceny Josefa Hlávky – „Nadání Hlávkovy nadace“.

Martina Kociánová a České komorní trio

Partneři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace