Dům kultury Hodonín

THE BACKWARDS - Beatles revival: „Solo Years“

Datum konání:27. 3. 2019
Začátek akce:19.00
Místo:Dům kultury Hodonín
Kategorie:Koncerty
Rezervovat

Kapela THE BACKWARDS se ve svém vystoupení představí s novým projektem BEATLES – SOLO YEARS. Na koncertu zazní kromě největších hitů slavné kapely průřez nejznámější songy jednotlivých členů kapely Beatles, které vznikly po rozpadu legendárního bandu.

Strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles čeká na všechny návštěvníky koncertů kapely The Backwards.
 
I téměř 50 let po rozpadu nepřestaly být Beatles fenoménem. 10. dubna 1970 svět poprvé uslyšel zprávu o rozpadu kapely. Většina hudebních odborníku se shoduje na tom, že došlo k jakémusi opotřebování materiálu, nikoli ochabnutí tvůrčích sil, protože jejich tvorba měla stoupající tendenci. Je tedy jasné, že po rozpadu kapely každý z členů pokračoval v sólové kariéře a vzniklo mnoho hitů, které se také zapsaly do hudební historie. Na koncertě zazní kromě jiných také skladby: Woman, Stand By Me, Hope Of Deliverance, My Sweet Lord, I Got My Mind Set On You, La-De-Da, Mull Of Kintyre atd.

 

Úspěch bandu, který je bezesporu jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Známými se stali také díky účinkování v hudebně - zábavných pořadech všech našich i slovenských televizí. O jejich kvalitě také svědčí několik hudebně - divadelních projektů, ve kterých ztvárnili své slavné hudební vzory na scénách Divadla Spirála v Praze, Nové scény v Bratislavě a Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Kromě mnoha turné po USA, pravidelného koncertování v Čechách a na Slovensku, kapela hrála také po celé Evropě a dokonce i v africké Keni. Kapela koncertovala i v Liverpoolu ve slavném Cavern clubu, kolébce Beatles.

The Backwards nemají pouze dokonale vypracovaný zvuk, ale dbají také na image, stage look, souhru a produkci. Pro znalce a muzikanty je také nesmírně přitažlivý fakt, že kapela pro co nejvěrnější zvuk používá stejnou hudební aparaturu a modely hudebních nástrojů kvalitních značek jako Vox, Rickenbacker, Gretsch, Höfner, Ludwig atd.

 

Složení kapely:

John Lennon – Dalibor Štroncer

Paul McCartney – Miroslav Džunko

George Harrison – František Suchanský

Ringo Starr – Daniel Škorvaga

 

Vstupné: 390 Kč / 350 Kč / 310 Kč

Předprodej vstupenek od 6. 8. 2018 pokladna Domu kultury Horní Valy, Kino Svět Hodonín, Info centrum města Hodonín nebo online prostřednictvím tlačítka rezervovat. 

 

Termíny jarního turné 2019

18. 2. PLZEŇ – Měšťanská beseda
19. 2. KLATOVY – Stálá divadelní scéna
20. 2. KARLOVY VARY – Karlovarské městské divadlo
21. 2. KUTNÁ HORA – Městské Tylovo divadlo
19. 3. KOPŘIVNICE – Kulturní dům
20. 3. JESENÍK – Divadlo Petra Bezruče
21. 3. VSETÍN – Dům kultury
27. 3. HODONÍN – Dům kultury
28. 3. CHEB – Kulturní centrum Svoboda
29. 3. PRAHA – Divadlo Bez zábradlí
17. 4. ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Roškotovo divadlo

Více informací o kapele naleznete na: http://www.thebackwards.sk/sk/home/

 

THE BACKWARDS - Beatles revival: „Solo Years“

Partneři