zpět

Visací zámek

17. listopad 2023 v 19:00
Dům kultury Hodonín

Visací zámek
Legendární punková kapela Visací zámek pokračuje v oslavách ke čtyřicátému výročí svého vzniku. Visací zámek (familiérně Visáči) je punková skupina, působící na české hudební scéně již od roku 1982. Kapela hraje stále v původní sestavě. Zejména v počátcích svojí tvorby silně ovlivnila zvuk celé jedné generace kapel a názory celé jedné generace posluchačů. Hity jako Uniformy nebo Dopravní značky položily ideový základ moderního českého anarchopacifismu, ostatní raná díla skupiny Visací Zámek jsou zase pevně rozkročena mezi vypjatým nihilismem a raným postmodernismem. Během 90. let se kapela ideově vzdálila původním anarchistickým ideálům a punkovému zvuku a myšlenkově se přiblížila spíše nihilismu a hudebně pak možná dřevnímu heavy-metalu. V současné době se kapela vrací k punkovým kořenům a snaží se získat přízeň další generace fanoušků a fanynek například hitem a videoklipem Známka punku.

ZNC
Založena blíže nedochovaného data v roce 1986, členy rozpadlých kapel.
Zastávka Mileč a Kuličkové Ložisko - Démou, Cainem a Jožžinem.
Sestavu doplňuje Golda a Znouzectnost odehraje své historicky první veřejné vystoupení 26.11.1986, spolu s dalšími kapelami ve vysokoškolském klubu Oko v Plzni, v sestavě...
Od roku 2010 Znouzectnost vystupuje v naprosté většině v zakládající sestavě:
Caine - zpěv, bicí / Déma - zpěv, kytara / Golda - zpěv, baskytara
Od svého založení Znouzectnost píše a na koncertech hraje výhradně vlastní repertoár, mimo pár písní od Zastávky Mileč /u kterých jak hudba, tak text - Déma/.
V současné době se připravuje materiál na novou desku.

Předprodej:
Obchůdek Práče u Znojma 
1. vlna 400,- do 30. 10. 2023 či do vyprodáni
2. vlna 450,- do akce
Na místě 500,-

Harmonogram:
19:00 Open
19:30 ?
21:10 ZNC
22:40 Visací zámek

Na akci není možný vstup s vlastním jídlem a pitím. Po opuštění akce nemusí být vstup znovu povolen. 

Pořadatel: Art-Ist agency

Koupit vstupenku