zpět

Svatovavřinecké slavnosti 2024

od 9. 8. 2024 v 08:30
do 12. 8. 2024 v 19:00
Masarykovo náměstí

Masarykovo náměstí opět ožije Svatovavřineckými slavnostmi. 
Těšte se na nezapomenutelný festivalový zážitek.
Čeká Vás gastro zóna s hromadou skvělého jídla, tradiční Vavřinecký jarmark s ukázkou řemesel, krásná folklórní vystoupení a plno skvělé hudby do pozdních nočních hodin.

Pátek 9.8.2024
Slavnosti odstartuje hodonínská kapela Countrio, vystřídá je popová kapela I.V.M. a po nich se těšte na Čechomor. Tečkou na konci noci bude new-age popová kapela z Bratislavy King Shaolin.

Sobota 10.8.2024
Program zahájíme Vavřineckým jarmarkem s ukázkou a nabídkou tradičních řemesel, dobovým průvodem a historickým ležením, kde bude pro návštěvníky připraveno spoustu zábavy.

např. WoodTruck:

Dílničky pro děti - výroba dřevodělných výrobků na 2 stanovištích - pro menší a větší děti. 

Řezbářská dílna - návštěvníci si vyzkouší dřevořezbářskou činnost s nástroji, vždy pod dohledem zhotovitele.

Koželužská dílna - prezentace a výroba kožených výrobků. Hotové výrobky si děti budou moci odnést domů. 


Na pódiu se vám představí CM Dur a folklorní složky nejen z Hodonína, které výstřídá pop- rocková kapela Iconito, která nás nechá nahlédnout do písniček z představení KORENE. 
Východočeská kapela Ready Kirken vystoupí před jednou z nejznámějších českých kapel Olympic a celý večer ukončí DJ rádia Jih Honza Štifter, který to parádně rozjel už minulý rok.

Neděle 11.8.2024
Začne slavnostní hodovou mší v kostele sv. Vavřince, krojovým průvodem s žádostí o povolení hodů. Těšte se na jednu z nejlepších dechových hudeb Mistříňanku a cimbálovou muziku Dur s primášem Martinem Maradou.

Pondělí 12.8.2024 
Projde městem průvod dívek v chlapeckých krojích a Svatovavřinecké slavnosti ukončíme na Masarykově náměstí taneční krojovanou zábavou, kterou doprovodí dechová hudba Dambořanka.