zpět

Penelope Skiner - Linda

od 29. 9. 2024 v 19:00
do 29. 9. 2024 v 21:30

Z důvodu malého předprodeje vstupenek vyjednán náhradní termín představení 29.září 2024. Omlouváme se za komplikace. Zakoupené vstupenky zůstanou v platnosti. 

Penelope Skinner: Linda

CENA běžná : 380,- Kč; ZTP : 190,- Kč

Linda je úspěšná žena v nejlepších letech, manažerka v kosmetické firmě. Jednoho dne ji ale začne šlapat na paty mladší kolegyně a Lindě se postupně začne hroutit celý svět. Podporu hledá u svého manžela, ale jak brzy pochopí, ani tam nenajde zastání. Život, který vedla ještě před pár dny, se rázem mění v pouhou iluzi, vše se s nečekanou rychlostí vymyká kontrole jak v práci, tak v rodině.

Linda ale není jediná, kdo musí bojovat o své místo v životě: podobně jsou na tom i její dcery. Každá z postav si tak musí sama za sebe najít způsob, jak se v životě prosadit.

Svižná konverzační hra představuje svou titulní hrdinku
v komplexním světle, silnou i chybující, rozhodně ale
jako někoho, kdo si zaslouží vaši pozornost.

Hra je plná napětí, ale i humoru odrážející náš každodenní život a problematické vztahy.

Linda od dramatičky Penelope Skinner se úspěšně hrála v Londýně, i v New Yorku.
V České republice měla premiéru v květnu 2019, v Divadle na Vinohradech. Nyní chce Kateřina Brožová hlavní hrdinku představit v dalších městech.
„S hlavní postavou mám podobný věk a určitou životní zkušenost. Možná i energii a schopnost nepřipouštět si, že něco nezvládnu.
V určitých situacích, které prožívá, dokážu čerpat z etap svého života,“ říká Kateřina Brožová.

Obsazení:
Kateřina Brožová, Aleš Procházka, Šárka Vaculíková, Sabina Rojková, Otakar Brousek, Markéta Děrgelová / Vendula Fialová, Jiří Roskot, Barbora Poláchová / Iva Vejražková

Délka představení: 150 minut
Pauza: ano

Pořadatel:  Dům kultury Hodonín

Na toto představení můžete využít Dárkovou kartu Domu kultury.

Koupit vstupenku